Mis ma eile hommikuks sõin ja muud igapäevaheietused

Sügise tulekuga on siia blogisse pikk vahe sisse jäänud, sest töö, kool ja erinevad suvepikendusreisid on kogu ärkvelolekuaja kuhjaga ära sisustanud. Koolipingutused said vähemalt taas tulemusstipiga tasutud, mis toob iga kuu kena 100 eurot plaanivälist raha kontole juurde. Samuti sai reiside vahel ülepeakaela ära vormistatud selle korteri ost, mida juba mõnda aega otsisin. Paika pandud ideaalile tuli see päris lähedale, mistõttu ma ka ei muretse, et turuhinnad hetkel suhteliselt üleval on.

Omamoodi areng toimus ka aktsiate rindel, kus märkasin ühtäkki, et sügisest saadik on laekuvatel dividendidel hakanud maha minema tulumaks, mida varem samade aktsiate puhul tehtud pole. Kiire päring panka selgitas välja, et varem olid nende aktsiate kvartaalsed dividendid nii väikesed, et sealt lihtsalt mahaarvutust ei tehtud. Huvitav loogika, aga mis mul selle vastu olla saab, et dividendid kasvanud on. 🙂

Dividendimüsteeriumi jälgi ajades märkasin ka seda, et märtsis huvi pärast ostetud portsuke Starbucksi aktsiaid on vahepeal dividende toonud umbes ühe suure vanilla cream cold brew väärtuses. Ülejäänud 20+n topsi tulid seega reiside jooksul ikka oma taskust. Kahjuks ei kajastu mu ennastsalgav suursponsorlus veel aktsia hinna tõusus, aga küll ükskord algab aega, kus kõik piirud kahel otsal lausa lähvad lõkendama. 🙂 Umbes sama seis on mu teise emotsiooniostu – Nike’iga, mille ma ostsin suve alguses. Nendega ma pean vist elu lõpuni suhetesse jääma, et maratoniks ostetud ja hiljem sobimatuks osutunud tossupaar tagasi kasseerida. 😀

Kui nii edasi läheb, on Tasase Investori ja Targa Investori kõrval netiavarustes ka Emotsionaalne Investor (jah, mina), kes muuhulgas õpetab oma portfelli feng shui järgi tasakaalustama ning aitab valida just sinu tähemärgile sobiva aktsia.* Tegelikult pole ma taolistes “ma tarbin seda brändi ja tahan tükikest omada” emotsiooniostudes veel pettuma pidanud ja samas on need mulle alati palju lusti ning heameelt valmistanud. Hoopis teine tunne on väljamaa kiirkofeiinibutiiki sisse purjetada, kui sa tead, et sellest mikroskoopiline osa ka sinu oma on.

Üldiselt vastab tõele see, et investeerimine muutub üsna kiiresti sama igapäevaseks ning automaatseks kui hambapesu. Samas nagu iga kord hambaid pestes on kohe hoopis värskem ning reipam tunne, on ka finantshügieen lisaks olulisusele lihtsalt meeldiv. Tegelikult on mul mustandites ootel päris mitu teemat, millest rääkida (nt investeerimine kooselus või üürilepingu nippe pikaajaliselt praktikult), seega loodetavasti see blogi veel igavussurma ei sure. Kirjutamismotivatsioon on tänu muude kohustuste kuhjumisele ootamatult hoopis õitsele löönud.

https://i2.wp.com/s3.amazonaws.com/theoatmeal-img/comics/today_illustrated/today_illustrated.png?w=863


* Või siis mitte. Kohe kindlasti mitte. Aga võite vabalt mu intellektuaalset omandit riisuda ning idee ellu viia.

Ütle sõna sekka