2018. aasta eesmärgid

Täna algas uus aasta JA uus nädal, ehk tegemist on kõigi uute alguste ja hüpoteetiliste eneseparandamiste emaga. Kuna ma klassikalistesse uusaastalubadustesse ei usu (sellises “joon vähem”, “kaalun rohkem” stiilis) ning eesmärke püstitan pigem jooksvalt ja vastavalt inspiratsioonile, siis midagi rabavat siit oodata ei ole. Pildiotsingu new year new me meme tulemus

Eesmärke on mul enamasti kolmes valdkonnas – raha/töö, reisimine ja sport. Mõned raha- ja/või karjääriverstapostid märgin siiski ära, mis aasta pärast saavutatud võiks olla.

1. Kool ära lõpetada

Senise tempoga jätkates ei tohiks selle saavutamises küll küsimust olla, lihtsalt endast parima andmise motivatsioon kipub veidi tuhmuma. Kuna tegemist on hetkel minu suurima vaba aja röövliga, vabaneb lõpetamise järel meeletu ressurss, mida siis uute ideede teenistusse rakendada. Tegelikult on see omamoodi kurb, kuidas ka kõige paremate kavatsustega alanud haridustee (õpin ainult endale jne) lõpuks mingiks lõpetamise suunas nühkimiseks taandub. Siiski on kogemus olnud hindamatu ning ma poleks arvanud, et teist ringi magistris vana hea alma mater mind nii positiivselt üllatada suudab.

2. Praegu rohkem mitte kooli minna 😀

Eelnevale halale vaatamata on mul veel mõned õppimisideed, mida ma teoorias võiks kohe ellu viima hakata. Kuna “30-aastaselt kolm magistrit” ei oleks enam konukrentsieelis, vaid pigem kõneleks mingist parandamatust iseloomuveast, jätan praegu siiski vahe vahele ning panustan veidi juba kogutud oskuste ellurakendamisse ka.

3. Juba välja kuulutatud 30. sünnipäeva netoväärtuse eesmärk

Vana hea 20 000 sammas, mille otsa ronida. Kuna eesmärgist aasta lõpuni on veel ligi kaks kuud, võiks sellele vahepeal veel tuhat või paar selga tiksunud olla.

4. Tekitada arvuti/kaugtööpõhine lisasissetulek ettevõtluses

See on üks koht, kuhu ma oma koolivaba aja suvest suunata tahan. Tahame tulevikus elukaaslasega omale vähemalt mõneks ajaks tekitada elustiili, kus võime elada ükskõik kus (olgu siis paar kuud Kuressaares või talve mõnes lühikese püksi sõbralikus kliimas). Oleme arvestanud, et selleks peaks meil 2,5 peale (koer kaasaarvatud) olema igakuine kogusissetulek ca 2000 eurot. Kuna investeerides sinna niipea ei jõua, on alternatiiviks sissetuleku eraldamine statsionaarsest kontoritoolist.

Milliseid põnevaid eesmärke teie püstitasite?

 

Ütle sõna sekka