Eludisain

Sattusin täna pooljuhuslikult Fontes PMP karjääriplaneerimiskoolitusele ning sain sealt vähemalt ühe hea mõtteharjutuse. Nimelt võib tänapäeval karjääri planeerimist pigem oma elu disainiks nimetada, seega sobivad need nõuanded üleüldiselt sihtide seadmiseks hästi.

Harjutus ise oli järgmine: ELU.png

Ilmselt ära tegemise ning kogemise kategooriad võivad omavahel üsna hägused olla, aga ma usun, et kõigil tulevad just sedapidi päris selgelt silme ette just need asjad, mille täitumist nad salamisi ikkagi ootavad. Vähemalt minu jaoks oli see hoopis paremini piiritletav harjutus, kui a’la see, et pane paika asjad, mida sa järgmise 5, 10 või 15 aasta jooksul ära kavatsed teha.

Enamikul inimestel on need eesmärgid seotud kõige muu, kui karjääriga. Tegemise alla mahutasin näiteks 2,5 last (kuna pidi olema võimalikult konkreetne, siis ka väiksed ja valged 😛 ), kogemise alla võin toppida kõikvõimalikud reisisihid, palgatööst loobumise või asukohavabaduse. Omamise all sattusin esiteks isegi kimbatusse, kuid võtsin seejärel välja liitintressi kalkulaatori ning viskasin kirja päris muljetavaldava portfelli, mida selle aja peale omada soovin. Tegelikult teame me kõik, mis me elult ootame, aga alati ei julge endalegi tunnistada, sest siis peaks selle suunas päriselt töötama hakkama.

Mis kahetsuskohad teil esimesena pähe tulid? 

Ütle sõna sekka